DŮM U JEZERA

29. února 2008 v 11:42 | Verča |  horrory

Dům u jezera

Dům u jezeraU tohoto filmu nemůžete moc přemýšlet, proč se vlastně děje to, co se děje. Rozumné vysvětlení pro to totiž není. Prostě se jen nechte udivovat neskutečnem a vztahem dvou lidí, kteří jsou si vzdáleni "na dva roky".
Hlavní hrdinové Kate (Sandra Bullock) a Alex (Keanu Reeves) se "seznámí" díky domu, v němž kdysi oba bydleli či bydlí. Když se z něj Sandra stěhuje nechá pro nového majitele ve schránce dopis s žádostí o přeposílání případné pošty. Z takto prosté žádosti se ovšem vyklube intenzivní dopisovací vztah. Jaké je jejich překvapení, když velmi záhy zjistí, že každý vlastně žije v jiné době. Obligátní bránou do jiného času je pak právě schránka u domu u jezera.
Dům u jezeraUpřímně řečeno v polovině filmu jsem byla doslova ztracená a jen kroutila hlavou, co se to vlastně děje a děsila se toho, že o filmu navíc musím něco napsat :). To je možná dáno i tím, že scénář místy trochu v logice pokulhává. Nechci ale v tomhle ohledu film rozhodně kritizovat, protože natočit film s časovou zápletkou tak, aby vše logicky zapadalo, mi přijde jako velký kumšt.
Dům u jezeraObsah filmu se tedy díky hrátkám s časem nedá moc dobře přetlumočit, ale o zamotaný čas jde až v druhé řadě. Důležité je, že Kate a Alex jsou "ti praví", kteří se i přes poměrně velkou komplikaci v podobě dvouletého časového posunu do sebe zamilují a ačkoli si oba žijí své životy ve svém čase, vzájemně po sobě touží a pro naplnění svých tužeb jsou ochotni něco udělat. Zejména tedy Alex, pro kterého je Sandra žena z budoucnosti a musí si na ni počkat.
Dům u jezeraPominu-li tedy časový chaos, film rozhodně pohladí po duši. Celkově má hodně hezkou atmosféru. Nějak ve mně zanechal dojem "prosvětlenosti", podobné o jaké mluví Alex se svým otcem ve scéně v nemocnici. K prosvětlenému dojmu z filmu určitě přispívá i zvláštní architektura Domu. Celý ze skla a oceli, průhledný a ještě u vody. Půjdete-li na film ve dvou, on si bude zřejmě lámat hlavu nad časovým posunem a ona zamáčkne slzu, jak to Sandře a Keanu zase slušelo a jaká to byla romantika...

O filmu:

Rok: 2006
Režie: Alejandro Agresti
Scénář: David Auburn
V hlavních rolích: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Shohreh Aghdashloo, Willeke van Ammelrooy, Christopher Plummer, Dylan Walsh
Délka: 105 minut
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama